• BRAMY GARAŻOWE
    BRAMONT
    Krzysztof Woźniak

Bramy Segmentowe - Wymarzona brama najwyższej jakości


Bramy segmentowe firmy Hörmann wykonane są z materiałów najwyższej jakości, zapewniają bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Bramy segmentowe dzięki temu, że otwierają się pionowo, oszczędzają miejsca przed i wewnątrz garażu. Dodatkowym atutem jest fakt, że do dyspozycji pozostaje całe światło przejazdu. Bramy segmentowe można zastosować w każdej sytuacji montażowej - kształt otworu do garażu nie gra żadnej roli. Niezależnie od tego, czy nadproże ma formę prostokątną czu skośną lub jest zakończone łukiem - brama segmentowa pasuje w każdej sytuacji. Dzięki swojej konstrukcji idealnie nadają się do remontowanych garaży.

Uwaga
Promocja na bramy segmentowe RenoMatic i RenoMatic light z napędami

Materiały najwyższej jakości

Równe odstępy

[1] Równe odstępy między przetłoczeniami i niewidoczne łączenia segmentów w bramach z przetłoczeniami Bramy garażowe Hörmann charakteryzują się idealnie równym rozłożeniem przetłoczeń [A]. Segmenty bramy mają taki kształt, że przy zamkniętej bramie łączenia segmentów są praktycznie niewidoczne. Warto dokonać porównania!
Na życzenie oferujemy praktyczne drzwi boczne z równomiernie rozłożonym wzorem pasującym do wzoru garażowej bramy segmentowej.
[2] Nierówne odstępy między przetłoczeniami [B], [C] w bramach innych producentów, spowodowane zastosowaniem segmentów różnej wysokości i widocznymi łączeniami segmentów. Rezultat – niespójny wygląd powierzchni bramy.

Harmonijny wygląd

Na harmonijny wygląd całej bramy składa się wiele różnych szczegółów: wykończenie przysłony wyrównującej nadproże [1] jest zawsze dopasowane optycznie do segmentów bram – tych w białym kolorze, jak i z każdym innym rodzajem powierzchni. Po prostu wszystko do siebie pasuje. Ościeżnice boczne [2] są standardowo oferowane z białą powierzchnią Woodgrain. Do bram z powierzchnią Sandgrain, Silkgrain i Decograin oferujemy opcjonalne maskownice ościeżnic o powierzchni dopasowanej do segmentów bramy. Maskownice ościeżnic w bramach Micrograin mają gładką powierzchnię Silkgrain.
Do kolorowych bram segmentowych oraz bram z powierzchnią Decograin oferujemy opcjonalne maskownice ościeżnic [2] , których rodzaj powierzchni i kolor względnie okleina jest dopasowana do segmentów bramy. Przysłona wyrównująca nadproże [1] jest w takim przypadku zawsze taka sama jak powierzchnia i kolor lub okleina segmentów bramy.

Wykończenie

Okleina foliowa

Okleina

Okleina foliowa z tworzywa sztucznego z zewnętrznej strony bramy jest odporna na działanie promieni UV i wiernie oddaje naturalny charakter drewna, natomiast szlachetna okleina w kolorze antracytowym z efektem metalicznym dodaje bramie elegancji. Specjalnie zabezpieczona powierzchnia pozwala długo utrzymać atrakcyjny wygląd 6 oklein Decograin.

Stopa ościeżnicy

Stopa ościeżnicy, wykonana z tworzywa sztucznego oraz wysoka na 4 cm, jest odporna na uszkodzenia, zakrywa ościeżnicę w miejscu narażonym na powstawanie rdzy i trwale zabezpiecza bramę przed ewentualną korozją. W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań ta długotrwała ochrona jest skuteczna nawet w przypadku długo utrzymującej się wilgoci. Poza tym stopa ościeżnicy tworzy razem z uszczelką progową bardzo estetyczne zakończenie bramy.

Stopa ościeżnicy